Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon Bezpieczeństwa
"Policjant, który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "SMOG"

  28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Działania "NURD"

  Już jutro funkcjonariusze świętochłowickiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo iż, głównym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 3. Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”

  Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci z różnych pionów służbowych garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie prowadzonych od 24 grudnia działań na drogach województwa doszło do 23 wypadków. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 83 pijanych kierowców.

 4. BEZPIECZNY WEEKEND - BEZPIECZNE ŚWIĘTA

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądają Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy mundurowych, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wyjeżdżającym przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 5. Ogólnopolskie działania policyjne „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

 6. Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowania”

  Od 6.00 rano na terenie Świętochłowic prowadzone są działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Mundurowi zwracają uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez reagowanie na niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych.

 7. Drogówka podsumowała poniedziałkowy „Trzeźwy poranek”

  W poniedziałek od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic drogówka prowadziła działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby pijanych kierowców. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wytypowanych punktach miasta. Skontrolowali blisko 770 kierujących. Na szczęście żaden z nich nie jechał na tzw. „podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 8. Drogówka podsumowała działania „SMOG”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania pn. „Smog”. Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery. W działaniach wzięło udział 10 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy. Stróże prawa skontrolowali blisko 80 pojazdów, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 9. W środę akcja "SMOG" na śląskich drogach

  W środę 20 listopada 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą już po raz 11 w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Nadrzędnym celem akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci będą zwracali uwagę również na każde inne nieprawidłowości.

 10. ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.