Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Ostatnie dni września i dwóch zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

  W ręce świętochłowickich policjantów w ostatnich dniach września wpadła 22-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna, którzy prowadzili swoje pojazdy, będąc na podwójnym gazie. Mieszkanka Bytomia wydmuchała blisko 2 promile alkoholu. Natomiast świętochłowiczanin w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 2. Świeć przykładem- bądź widoczny!

  Dziś o godz. 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej, inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

 3. “Prowadzę jestem trzeźwy – Dołącz do mnie !” ze wsparciem śląskiej Policji

  Wystartowała najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są: Samorząd Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ambasadorem kampanii został kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

 4. Nielegalna przejażdżka jednośladem, zakończona uszkodzeniem hondy

  Sądowy zakaz kierowania pojazdami, nie przeszkodził 27-letniemu mężczyźnie wsiąść za kierownicę skutera. Nielegalna przejażdżka zakończyła się uszkodzeniem zaparkowanego pojazdu, w który katowiczanin wjechał. Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna prawdopodobnie kierował też motorower, będąc pod wpływem alkoholu. Jeżeli badania potwierdzą ten scenariusz, usłyszy kolejny zarzut. Wkrótce o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

 5. Bezpieczna droga do przedszkola z mundurowymi

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się dzisiaj z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Mundurowi uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomnieli również o konieczności używaniu odblasków. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów i chętnie odpowiadały na pytania.

 6. Rowerzysto! Twoje bezpieczeństwa zależy od Ciebie samego

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Sezon rowerowy w pełni dlatego apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności! Przypominamy najważniejsze zasady, które powinni przestrzegać kierowcy jednośladów.

 7. Podczas nielegalnej przejażdżki na „podwójnym gazie” przekroczył prędkość

  Sądowy zakaz kierowania pojazdami, nie przeszkodził 37-latkowi wsiąść za kierownicę motocykla. Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Jednak to nie koniec kłopotów mieszkańca Siemianowic Śląskich. Badaniu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Za nieodpowiedzialną jazdę oraz popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 8. Bezpieczni w drodze do szkoły ze świętochłowicką drogówką

  Po wakacyjnym odpoczynku nadszedł czas powrotu do zajęć szkolnych. Jeszcze kilka godzin w szkolnych ławkach i pierwszy tydzień nauki uczniowie będą mieli za sobą. Właśnie w tym czasie świętochłowicka drogówka w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” szczególnie czuwa nad bezpieczeństwem dzieci w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Wszystko po to, aby zminimalizować zdarzenia z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 9. Bezpieczni w drodze do szkoły ze świętochłowicką drogówką

  Po wakacyjnym odpoczynku nadszedł czas powrotu do zajęć szkolnych. Jeszcze kilka godzin w szkolnych ławkach i pierwszy tydzień nauki uczniowie będą mieli za sobą. Właśnie w tym czasie świętochłowicka drogówka w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” szczególnie czuwa nad bezpieczeństwem dzieci w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Wszystko po to, aby zminimalizować zdarzenia z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 10. O bezpieczeństwie z dziećmi w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego

  W większości szkół i placówek oświatowych na ternie Świętochłowic, pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla pierwszoklasistów droga do szkoły i powrót z niej do domu będzie nową codziennością. By jednak była ona bezpieczna, policjant z miejscowej drogówki w miniony wtorek odwiedził uczniów z SP nr 1. Mundurowy przekazał im cenne rady m.in. jak prawidłowo zachować się na przejściu oraz w pobliżu jezdni. Na koniec życzył wszystkim dzieciom sukcesów w nauce, przede wszystkim jednak bezpiecznej drogi do szkoły!