Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
Zielona Strefa
FPWPPP
Telefon Bezpieczeństwa
"Policjant, który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 2. Świętochłowicka drogówka w obiektywie kamery telewizyjnej

  Świętochłowicka drogówka uczestniczyła w realizacji materiału filmowego do programu telewizyjnego. Policjanci pełnili służbę wraz z ekipą Telewizji Polskiej. Nagrany materiał zostanie wykorzystany w odcinku „Wielkiego Testu” na prawo jazdy i dotyczyć będzie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Emisja odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 21.00.

 3. Podsumowanie działań „Odpady”

  Wczoraj na terenie miasta policjanci świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „ODPADY”. Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Akcja prowadzona była wspólnie z mundurowymi z przestępczości gospodarczej oraz policjantami gliwickiej autostradówki.

 4. Sprawdź bezpłatnie oświetlenie w ramach kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”

  Drogówka z miejscowej komendy policji wraz ze Stacją Kontroli Pojazdów „Gamma” w Świętochłowicach, zapraszają w dniu 21 października br. w godzinach 9.00-12.00 na bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w pojazdach. W tym dniu świętochłowicka drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów poruszających się po naszym mieście. Przypominamy, że w poniedziałek rusza ogólnopolska kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Trwać ona będzie aż do 15 grudnia br. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 5. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

  Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie informacyjne poświęcone akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", która będzie realizowana od 21 października do 15 grudnia br. Działania prowadzone będą we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 6. Bilans policyjnych działań „SMOG”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „Smog”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, a w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery. W działaniach wzięło udział 8 mundurowych. Stróże prawa skontrolowali blisko 60 pojazdów oraz zatrzymali aż 8 dowodów rejestracyjnych.

 7. Działania „Stop Prędkości” w Świętochłowicach

  Od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic, policjanci drogówki prowadzą działania „Stop Prędkości”. Kontrolują, czy kierowcy stosują się do ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Przekraczający prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 8. „Trzeźwy poranek” za nami

  W poniedziałek świętochłowicka drogówka prowadziła wzmożone kontrole trzeźwości kierujących w kilku wytypowanych punktach miasta. „Trzeźwy poranek” to cyklicznie prowadzone działania, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców, głównie w godzinach porannych, gdy wszyscy spieszymy do pracy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 9. Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 10. Rowerem bezpiecznie do celu

  Świętochłowiccy policjanci w sobotę przeprowadzili po raz kolejny działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta...widoczny na drodze”. Tym razem były to wyjątkowe działania, bo wspólnie z mundurowymi „służbę pełnił” ksiądz Marcin ze świętochłowickiej parafii św. Józefa, który rozdawał uczestnikom ruchu drogowego obrazki z postacią św. Krzysztofa – patrona kierowców. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze.