Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pomimo sądowego zakazu wsiedli za kierownicę. Policjanci apelują o rozwagę!

  Do 5 lat za kratami grozi dwóm mężczyznom za zlekceważenie sądowego wyroku. Obaj wsiedli za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich kilkuletnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie 38-letniego świętochłowiczanina oraz 39-letniego mieszkańca Będzina zadecyduje wkrótce sąd. Postępowanie w sprawach prowadzi świętochłowicka komenda.

 2. Zmienne warunki na drodze. Świętochłowicka drogówka apeluje o zachowanie ostrożności oraz zdjęcie nogi z gazu!

  Szybko zapadający zmrok, często występująca mgła, opady deszczu i śliska nawierzchnia to tylko niektóre z czynników negatywnie wpływających na bezpieczeństwo. Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Mundurowi ze świętochłowickiej policji apelują o zachowanie koncentracji, obserwację drogi oraz rozsądek.

 3. Spowodował kolizję na „podwójnym gazie”

  W miniony piątek w ręce świętochłowickich policjantów wpadł amator jazdy „na podwójnym gazie”. Mężczyzna, kierując skodą uderzył w tył stojącego na czerwonym świetle seta. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 41-latka blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce świętochłowiczanin odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

 4. Mundurowi ze świętochłowickiej drogówki apelują o zdjęcie nogi z gazu!

  Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania. Szybko zapadający zmrok, pierwsze przymrozki oraz pogarszające się warunki pogodowe mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Mundurowi ze świętochłowickiej drogówki apelują o zdjęcie nogi z gazu!

 5. Sprawdź uprawnienia kierowcy na stronie gov.pl

  Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

 6. „Niechroniony… ale bezpieczny”. Podsumowanie działań drogówki

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Niechroniony, ale bezpieczny”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Stróże prawa ujawnili ponad 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

 7. Drogówka podsumowała „Bezpieczne skrzyżowania”

  W piątek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań, a także poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kierujący.

 8. Zmienne warunki atmosferyczne – policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok powoduje, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stają się mniej widoczni na drodze i przez to bardziej narażeni na wypadki. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie rozwagi oraz szczególnej ostrożności głównie w rejonie przejść dla pieszych. Apelują także do pieszych o noszenie elementów odblaskowych.

 9. Z promilami na rowerze. Mundurowi apelują o rozwagę!

  W ręce świętochłowickich mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Świętochłowiczanin miał w organizmie blisko promil alkoholu. Drogówka apeluje o rozwagę i przypomina o zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 10. Praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię ze stróżami prawa

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się dzisiaj z przedszkolakami. Prelekcja odbyła się w przestrzeni publicznej na jednym z miejskich skrzyżowań. Mali mieszkańcy miasta pod okiem stróżów prawa prezentowali bezpieczny sposób przechodzenia przez jednię. Na zakończenie, na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci kolorowej książeczki bezpieczeństwa.