Aktualności

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Data publikacji 05.02.2016

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Świętochłowicach prowadzona była kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Przedsięwzięcie to realizowane było przez policjanta z wydziału ruchu drogowego świętochłowickiej komendy. Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodych kierowców na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać na drodze. Było to pierwsze z cyklu spotkań zaplanowanych na 2016 r.

Spotkanie przeprowadził młodszy aspirant Adam Sadura, który jest doświadczonym pracownikiem Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy. Oprócz prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze dla słuchaczy przygotowana została prezentacja multimedialna, która zawierała informacje na temat wszystkich poważniejszych kolizji i wypadków drogowych, do których doszło na terenie Świętochłowic. Każdy przypadek był z osobna omówiony, tak aby osoby uczestniczące w spotkaniu zrozumiały dokładnie mechanizm i przebieg danego zdarzenia.

Ważne

Najczęstszą przyczyną wszystkich zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, brawurowa jazda oraz jazda pod wpływem alkoholu i innych podobnie działających substancji. Te czynniki w połączeniu z brakiem doświadczenia za kierownicą często prowadzą do tragedii. Przykładem tego jest wypadek śmiertelny, do którego doszło w 2015 roku na ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach.

 

 

  • Spotkanie profilaktyczne "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"
  • Spotkanie profilaktyczne "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"
  • Spotkanie profilaktyczne "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"