Aktualności

Akcja „BEZPIECZNY WEEKEND” - podsumowanie

Data publikacji 31.05.2016

Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem “BEZPIECZNY WEEKEND”. Akcja trwała od 25 do 29 maja . W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należało spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Okres długiego weekendu, to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem prowadzonych działań było dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań.

Policjanci reagowali na każde wykroczenie oraz eliminowali z dalszej jazdy użytkowników dróg będących pod wpływem alkoholu. Z konsekwencją karali piratów drogowych, którzy poruszali się po świętochłowickich drogach z nadmierną prędkością.

W działaniach „BEZPIECZNY WEEKEND” uczestniczyło 32 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, 60 policjantów innych pionów, 4 Strażników Miejskich oraz 1 funkcjonariusz Izby Celnej. Podczas trwania działań w Świętochłowicach odnotowano 3 kolizje oraz zatrzymano 6 osób jadących na "podwójnym gazie". Ponadto zatrzymano 27 dowodów rejestracyjnych, 4 Prawa Jazdy, ujawniono 96 wykroczń ( nałożono 88 mandatów karnych, sporządzono 6 wniosków o ukaranie do sądu, zastosowano 2 pouczenia ). Dodatkowo przebadano na zawartość alkoholu w organizmie 2096 kierujących.