Aktualności

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Świętochłowicach

Data publikacji 30.09.2016

Mieszkańcy dzielnicy Piaśniki zadecydowali o powstaniu Miasteczka Ruchu Drogowego. Miasteczko powstało przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach i służyć będzie młodzieży z całego miasta podczas doskonalenia umiejętności i wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Otwarcia dokonał szef świętochłowickich policjantów wraz z Dyrektorem SP 1 w Świętochłowicach. W trakcie trwania uroczystości oraz festynu zorganizowanego dla najmłodszych policjanci świętochłowickiej drogówki realizowali program profilaktyczny „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych mieszkańców miasta. Uroczystego przecięcia wstęgi otwierającej to wydarzenie dokonał Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach mł. insp. Andrzej Brzozowski wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach Panią Bogumiłą Jendrzejewską. Spotkanie to było również świetną okazją do przeprowadzenia festynu profilaktycznego. Dlatego w otwarciu udział wzięli świętochłowiccy policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką, którzy przestrzegali młodzież przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.14 MB)

 

Inwestycja ta, sfinansowana została z Budżetu Obywatelskiego, o czym zdecydowali mieszkańcy dzielnicy Piaśniki. Podczas festynu dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, m.in. konkursy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego. Sprawdzono również praktyczne umiejętności uczestników. Nad przebiegiem imprezy czuwali świętochłowiccy mundurowi wraz z maskotką Śląskiej Policji psem Sznupkiem oraz dzielnicowym rejonu Piaśniki. W imprezę zaangażował się również chorzowski sanepid, który od wielu lat współpracuje ze świętochłowicką jednostką policji w zakresie szerzenia wiedzy na temat zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy, narkotyków oraz innych używek. Dzielnicowy podczas festynu miał również okazję porozmawiać z mieszkańcami swojej dzielnicy o nurtujących ich problemach. Zachęcał także do korzystania z nowego narzędzia informatycznego, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.