Działania "STOP DRUGS" - podsumowanie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Działania "STOP DRUGS" - podsumowanie

Data publikacji 03.07.2017

Kolejna edycja działań p/k "STOP DRUGS" prowadzonych przez świętochłowicką drogówkę oraz funkcjonariuszy Izby Celnej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz osobę z narkotykami. Dzięki tym działaniom skutecznie eliminuje się osoby w bezpośredni sposób zagrażające bezpieczeństwu na drogach naszego miasta.

Działania prowadzone były w ubiegły piątek na terenie całego miasta. Głównym założeniem akcji było przeprowadzenie działań ukierunkowanych na ujawnianie i zatrzymywanie jak największej ilości osób ( kierujących pojazdami, pasażerów ), które posiadają środki odurzające oraz eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu bądź środków odurzających ( narkotyków i dopalaczy ). 

Poprzez takie działania, w znaczący sposób spada liczba osób sięgających po substancje psychoaktywne, a co za tym idzie spada liczba związanych z tym zjawiskiem problemów społecznych i zdrowotnych. Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub narkotyków jest jednym z priorytetów świętochłowickich mundurowych. 

W piątek podczas kontroli drogowych, policjanci wytypowali a następnie zatrzymali  kierującego, który  znajdował się w stanie nietrzeźwym oraz  mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Podczas wzmożonych działań, przeprowadzono aż 1383 kontroli kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem typu FST.