Uwaga! 1 sierpnia rusza remont DTŚ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Uwaga! 1 sierpnia rusza remont DTŚ

31.07.2017    Świętochłowice

1 sierpnia rozpocznie się kompleksowy remont świętochłowickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Prace będą prowadzone na południowej stronie DTŚ o długości 1,5 km od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem.

Wykonawca zobowiązał się m.in. wymienić konstrukcję jezdni, a także wykonać korektę spadków podłużnych i poprzecznych. Prace mają potrwać od 1 do 25 sierpnia br. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zostaną one zminimalizowane ze względu na prowadzenie robót także w weekendy i w godzinach nocnych.

Utrudnienia

Jako pierwsza zostanie naprawiona warstwa dolna trzech pasów: awaryjnego, prawego i środkowego. Samochody będą poruszać się dwoma – szybkim jezdni południowej i szybkim (pod prąd) jezdni północnej.

Po zakończeniu tych prac drogowcy zajmą się ostatnim z nich. Wówczas na jeden dzień konieczne będzie zamknięcie całego odcinka drogi w kierunku Katowic. Następnie zostanie ułożona warstwa ścieralna jezdni na wszystkich czterech pasach. W tym czasie ruch do Katowic odbywać będzie się tylko jednym  - szybkim (pod prąd) jezdni północnej.

Uwaga!

- Zjazd z DTŚ w ul. Żołnierską będzie zamknięty ( jadąc w kierunku Katowic).

- Autobus linii 870 nie będzie obsługiwał przystanku Świętochłowice Żołnierska.

Źródło: Urząd Miasta Świętochłowice