Aktualności

Świętochłowiccy policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moją Komendę

Data publikacji 29.08.2017

W ubiegły piątek na terenie Świętochłowic po raz kolejny pojawiło się „Mobilne Centrum Bezpieczeństwa”. Świętochłowiccy profilaktycy zachęcali do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda". Mieszkańcy mogli osobiście przetestować działanie nowego narzędzia na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Tym razem policjanci pojawili się na parkingu przy CH ATRIUM. Na specjalnie przygotowanym stanowisku mieszkańcy miasta mogli osobiście nauczyć się korzystania oraz przetestować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację na urządzenia mobilne „Moja Komenda”. Na życzenie odwiedzających policjanci pomagali również w instalacji obu narzędzi na smartphone-ach zainteresowanych. Od września ubiegłego roku, mieszkańcy Świętochłowic nanieśli na mapę łącznie ponad 390 zagrożeń, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa w okolicy ich zamieszkania. Świętochłowiccy mundurowi rozdawali również specjalne ulotki przygotowane przez MSWiA. Zawarte w nich informacje przybliżają policyjne aplikacje oraz zawierają dane kontaktowe dzielnicowych. Mobilne Centrum Bezpieczeństwa, będzie regularnie pojawiać się w różnych częściach miasta aby jak najwięcej mieszkańców zachęcić do skorzystania z nowych narzędzi.

PRZYPOMINAMY !

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodaliśmy do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

Moja Komenda” dostępna jest na telefony z systemem iOS oraz Android. Można ją pobrać w App Store i Google Play. Usługa jest bezpłatna.

 

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DOSTĘPNA NA URZĄDZENIA MOBILNE

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 14 września 2016 roku. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo, od lipca tego roku podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest m.in. wprowadzanie krótkiego opisu, a także dołączanie plików np. zdjęć.

 

Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych – 112 i 997.