RAPORT POLICYJNY - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

RAPORT POLICYJNY

Data publikacji 04.09.2017

Publikujemy opisy niektórych, wybranych zdarzeń, jakie miały miejsce na terenie miasta w ostatnim czasie. Jesteśmy wdzięczni za sygnały i informacje o publikowanych sprawach i ich sprawcach.

28.08.2017 r. ul. Piękna

Dyżurny jednostki otrzymał anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który jest pijany i wsiada do swojego samochodu. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 36-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierował samochodem marki Skoda Felicja znajdując się w stanie nietrzeźwym tj. 1,18 mg/l alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

28.08.2017 r. ul. Świdra

Dzielnicowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Świętochłowic, który posiadał przy sobie amfetaminę. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

28.08.2017 r. ul. Imieli

Policjanci ''drogówki'' zatrzymali mieszkańca Świętochłowic, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym tj. 0,46 mg/l alkoholu w organizmie. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wys. 500 zł.

29.08.2017 r. ul. Wojska Polskiego

Mieszkanka Świętochłowic złożyła zawiadomienie o groźbach karalnych kierowanych pod jej adresem. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

29.08.2017 r. ul. Wyzwolenia

W jednym ze sklepów doszło do kradzieży. Nieznany sprawca skradł portfel z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz pieniędzy w kwocie 220 zł., działając na szkodę mieszkańca Świętochłowic. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

29.08.2017 r. ul. Katowicka

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 6 osób, które w lokalu gastronomicznym brały udział w bójce, w trakcie której kopiąc i uderzając uczestników w głowę narazili ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

30.08.2017 r. ul. 1 Maja

Świętochłowicka jednostka, została powiadomiona o kradzieży kilku paczek z samochodu dostawczego, należacego do jednej z firm kurierskich. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

31.08.2017 r. ul. Wojska Polskiego

Kradzież z włamaniem. Nieznani sprawcy po uprzednim oderwaniu elementów metalowych zabezpieczających plastikowe okno, dostali się do wnętrza hali produkcyjnej, skąd skradli elementy metalowe o łącznej wartości 3000 zł. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

31.08.2017 r. Wiślan

Oszustwo internetowe. Nieznany sprawca na jednym z portali internetowych, wyłudził od mieszkańca Świętochłowic pieniądze w kwocie 363 zł., za telefon komórkowy m-ki Sony Xperia Z1, którego nie dostarczył. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

01.09.2017 r. Chorzowska

Policjanci ''drogówki'' zatrzymali 27-letniego mieszkańca Bytomia, który kierował koparko-ładowarką New Holland, wbrew wydanemu zakazowi przez Sąd Rejonowy. Ponadto kierujący został ukarany mandatem karnym w wys. 50 zł. za stan techniczny pojazdu. Koparko-ładowarka została zabezpieczona przez przełożonego kierującego, który również został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę nieposiadającą uprawnień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

01.09.2017 r. ul. Łagiewnicka

Świętochłowiccy policjanci udaremnili dalszą jazdę samochodem 54-latkowi, który usiłował odjechać pojazdem marki mazda, znajdując się w stanie nietrzeźwym tj. 2,33 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

03.09.2017 r. ul. Figuły

Świętochłowicki wydział kryminalny prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży w tramwaju linii nr 11, portfela z zawartością karty bankomatowej, prawa jazdy oraz pieniędzy w kwocie 250 zł., dokonanej na szkodę mieszkanki Jędrzejowa.