Dozór dla sprawcy przemocy domowej - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Dozór dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 04.09.2017

Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali 60-letniego mieszkańca Świętochłowic. Mężczyzna od 2014 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Teraz odpowie przed sądem.

Dyżurny świętochłowickiej jednostki, odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w centrum miasta. Skierowany na miejsce patrol ustalił, iż 60-letni świętochłowiczanin wszczął awanturę, rzucając talerzem z gorącym posiłkiem w swoją żonę. Agresor zagroził również pokrzywdzonej, że ją pobije jak tylko spróbuje zadzwonić po policję. Mężczyzna został zatrzymany a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, iż mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną od kilku lat. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. 60-letni agresor został objęty policyjnym dozorem, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Ważne!

Policja apeluje : nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw. Aby mundurowi mogli interweniować, potrzebny jest sygnału od sąsiadów, rodziny, znajomych. Od tego może zależeć, czy pomoc przyjdzie w porę. Taki sygnał może uratować komuś życie.