RAPORT POLICYJNY - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

RAPORT POLICYJNY

Data publikacji 11.09.2017

Publikujemy opisy niektórych, wybranych zdarzeń, jakie miały miejsce na terenie miasta w ostatnim czasie. Jesteśmy wdzięczni za sygnały i informacje o publikowanych sprawach i ich sprawcach.

04.09.2017 r. ul. Chorzowska

Zniszczenie mienia. Nieznany sprawca, na terenie firmy transportowej dokonał oblania żrącą substancją pojazd marki Nissan Qashqai, powodując uszkodzenia jego powierzchni lakierniczej. Wartość strat wyniosła około 6 tyś. złotych. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

04.09.2017 r. ul. Wojska Polskiego

Nieznany sprawca, poprzez wyłamanie zamka w pojeździe marki Dacia Dokka, dostał się do jego wnętrza a następnie dokonał kradzieży narzędzi. Z pojazdu został skradziony także komplet kół. Wartość strat wyniosła 6,2 tys. złotych. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

05.09.2017 r. ul. Jodłowa

Nieznany sprawca, poprzez wyważenie okna balkonowego usiłował dostać się do wnętrza mieszkania. Mężczyzna nie osiągnął zamierzonego celu, ponieważ został spłoszony przez właściciela. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

06.09.2017 r. ul. Wojska Polskiego

Osoby podające się za pracowników OPS, dostały się do mieszkania 77-letniego mieszkańca Świętochłowic a następnie dokonały na jego szkodę kradzieży pieniędzy w kwocie 1,2 tys. złotych. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

08.09.2017 r. ul. Łagiewnicka

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 52-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym tj. 0,91 mg/l alkoholu w organizmie. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wys. 500 złotych.

08.09.2017 r. ul. 1-Maja

Policjanci zatrzymali 57-latkę, która groziła pozbawieniem życia i zdrowia dwóm mieszkankom Świętochłowic. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

09.09.2017 r. ul. Wojska Polskiego

Nieznany sprawca, z terenu parkingu osiedlowego dokonał kradzieży pojazdu marki Ford Fiesta, na szkodę mieszkańca Chorzowa. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

09.09.2017 r. ul. Szkolna

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nieletniego, który posiadał przy sobie amfetaminę. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyku. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.

09.09.2017 r. ul. Katowicka

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierował pojazdem marki peugeot w stanie nietrzeźwym tj. 0,55 mg/l alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny.