Aktualności

Świętochłowicki dzielnicowy wśród najlepszych

Data publikacji 22.09.2017

W dniu wczorajszym podsumowany został plebiscyt „Dzielnicowy Roku 2017”.Plebiscyt ten jest wspólnym przedsięwzięciem „Dziennika Zachodniego” i śląskiej policji, dzięki któremu wyróżnić i docenić można dzielnicowych z miast i powiatów naszego regionu. W tym roku wśród najlepszych znalazł się dzielnicowy ze Świętochłowic asp.szt. Adam Brenzak.

zdj ęcie : Lucyna Nenow  Źródło : Dziennik Zachodni

W dniu wczorajszym w rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podsumowany został plebiscyt „Dzielnicowy Roku 2017”. Na wyniki plebiscytu w całości wpływ mieli Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” i Internauci, którzy od 2 do 30 czerwca głosowali na dzielnicowych ze swoich miast i powiatów, a następnie wybrali najlepszego dzielnicowego w całym województwie śląskim. W tym roku najlepszym dzielnicowym miasta Świętochłowice został dzielnicowy z Piaśnik asp.szt. Adam Brenzak. Laureaci uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Wręczyli je szef śląskiej policji - nadinsp. Krzysztof Justyński, Prezes Prasy Śląskiej - Zenon Nowak i dyrektor działu marketingu - Krzysztof Gronowicz. 

Nie każdy policjant odnajdzie się w pracy na tym stanowisku i nie każdy sprosta zadaniom oraz oczekiwaniom stawianymi przed dzielnicowym. Służba ta bowiem wiąże się nie tyle z zatrzymywaniem przestępców, czy karaniem sprawców wykroczeń, co z pomocą niesioną drugiemu człowiekowi. Dzielnicowy jest jak „lekarz pierwszego kontaktu”. Na co dzień ponad 75% czasu swojej służby spędza w „swojej” dzielnicy, poświęcając go na rozmowy z mieszkańcami, pedagogami szkolnymi, młodzieżą, rodzicami uczniów czy dyrektorami szkół. Wymieniać tak można by długo. Stara się dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a wszystko po to, aby lepiej poznać ich problemy, potrzeby i oczekiwania, jakie stawiają przed nim mieszkańcy. Dzielnicowi starają się zapobiec często niepotrzebnym konsekwencjom nieprzemyślanych działań. Często są członkami zespołów do spraw profilaktyki społecznej, członkami komisji interdyscyplinarnych w związku z założonymi lub prowadzonymi Niebieskimi Kartami, które wiążą się z problematyką przemocy w rodzinie. Bardzo często też biorą udział w mediacjach, mających na celu rozwiązanie wszelakich sporów sąsiedzkich. Jako osoby trzecie – neutralne wobec stron i ich konfliktu - wspierają przebieg negocjacji poprzez pomoc w zrozumieniu i poznaniu stanowiska drugiej strony. Dzięki temu możliwe staje się wypracowanie wspólnego porozumienia.

 

Ładowanie odtwarzacza...