Aktualności

STOP PRZEMOCY DOMOWEJ – kolejny agresor zatrzymany

Data publikacji 10.10.2017

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali kolejnego „domowego oprawcę”. Tym razem przed sądem odpowie 36-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna zaatakował swoją partnerkę w mieszkaniu, w wyniku ataku kobieta doznała złamania nosa oraz licznych potłuczeń. Sprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Roztrzęsiona kobieta w środku nocy wezwała na pomoc patrol świętochłowickiej policji. Policjanci po przybyciu pod wskazany adres zastali stojącą na chodniku kobietę, która drżącym głosem powiedziała mundurowym, że została pobita przez swojego chłopaka. Policjanci szybko ustalili przebieg wydarzeń. Między parą doszło do sprzeczki, która następnie przerodziła się w awanturę. W trakcie kłótni mężczyzna kilkukrotnie uderzył pokrzywdzoną pięścią w twarz, gdy kobieta upadła mężczyzna wziął do ręki nóż i przykładając partnerce do gardła zagroził pozbawieniem życia, jeśli ta wezwie policję. Ofiara zdołała wybiec z mieszkania i wezwała pomoc. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Prokurator oddał go pod dozór świętochłowickiej policji, a także wydał zakaz zbliżania się do kobiety oraz nakazał mężczyźnie opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Ważne

Policja apeluje : nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw. Aby mundurowi mogli interweniować, potrzebny jest sygnału od sąsiadów, rodziny, znajomych. Od tego może zależeć, czy pomoc przyjdzie w porę. Taki sygnał może uratować komuś życie.