Aktualności

DZIAŁANIA „TRUCK I BUS” - PODSUMOWANIE

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „TRUCK I BUS”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

Głównym celem działań było zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

 W trakcie działań 13 funkcjonariuszy świętochłowickiej drogówki skontrolowało łącznie 74 pojazdy, w tym 58 ciężarowych. Ujawniono łącznie 47 wykroczeń. Nałożono 45 mandatów karnych, 2 osoby pouczono. Zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy. W trakcie prowadzenia akcji świętochłowiccy policjanci wyeliminowali 2 kierowców jadących na "podwójnym gazie"