Aktualności

Domowy oprawca pod dozorem świętochłowickiej Policji

Data publikacji 31.01.2018

Kolejny domowy oprawca odpowie przed sądem. Tym razem świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. 40-latek wrócił do „rodzinnego domu” po wyjściu z więzienia.

Świętochłowicka Policja zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 62-letnią matką. Kobieta nie wytrzymała ciągłej presji ze strony syna i poprosiła o pomoc policję. Patrol mundurowych, który przybył na miejsce szybko ustalił, że 40-letni syn pokrzywdzonej po zakończeniu odbywania kary więzienia wrócił do domu matki, gdzie zamieszkał. Od tamtej pory nękał kobietę. Mężczyzna wielokrotnie poniżał swoją matkę, popychał ją, a także groził jej pozbawieniem życia. Żeby tego było mało, domowy oprawca ukradł kobiecie pieniądze oraz wielokrotnie demolował jej mieszkanie. Po zatrzymaniu agresor trafił do policyjnego aresztu, w momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się na swoją matką, zarzut kradzieży oraz zniszczenia mienia. Mężczyźnie grozi zaostrzenie kary z uwagi na to, że działał w warunkach tak zwanej "recydywy", czyli powrotu do przestępstwa. 40-latek został oddany pod dozór świętochłowickiej policji. Dodatkowo mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia jej mieszkania.

 

Ważne

Nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw. Aby mundurowi mogli interweniować, potrzebny jest sygnału od sąsiadów, rodziny, znajomych. Od tego może zależeć, czy pomoc przyjdzie w porę. Taki sygnał może uratować komuś życie.

 

Ładowanie odtwarzacza...