Mandat będziemy mogli zapłacić kartą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Data publikacji 05.02.2018

Od czwartku 1 lutego świętochłowiccy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Świętochłowiccy policjanci, pełniąc służbę na drogach miasta, korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.

To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

Do policjantów wydziałów ruchu drogowego świętochłowickiej Policji trafiły 3 takie urządzenia. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie. Pamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale.