Razem możemy więcej - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Razem możemy więcej

Data publikacji 07.02.2018

Świętochłowiccy dzielnicowi zorganizowali akcję profilaktyczną dla podopiecznych Programu Aktywności Lokalnej. Podczas balu karnawałowego, na specjalnie przygotowanym stanowisku, dzielnicowi przekazywali cenne rady na temat bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom oraz rozmawiali z seniorami. Nie zabrakło promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

W sobotę w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach, odbył się bal karnawałowy podopiecznych Programu Aktywności Lokalnej. W jego organizację włączyli się dzielnicowi - asp. szt. Adam Brenzak oraz mł. asp. Rafał Gabryś, który na co dzień współpracuje z instytucją PAL. Podczas zabawy dzielnicowi przekazywali cenne rady na temat bezpiecznych zachowań w trakcie ferii zimowych oraz ostrzegali seniorów jak nie paść ofiarą przestępstw.

Dla uczestników balu przygotowano mnóstwo atrakcji. Dzielnicowi przekazali dzieciom Elementarze Bezpieczeństwa z radami Sznupka oraz elementy odblaskowe. Bal był również świetną okazją do obdarowania dzieci zabawkami, które wcześniej zgromadzili dzielnicowi. Gościem specjalnym była maskotka śląskiej policji, czyli Sznupek.