Aktualności

III Turniej Szachowy o Puchar Komendanta ”Sportowo, bezpiecznie"

Data publikacji 26.03.2018

W piątek, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Tym razem w szranki turniejowe stanęło 28 osób (23 dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych oraz 5 reprezentantów miejskich służb mundurowych). Zawody otworzył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach kom. Michał Sokołowski. Turniej poprzedziła prelekcja na temat bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem.

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach, serdecznie powitał wszystkich uczestników i życzył sukcesów w rozgrywkach. Następnie zaprosił na prelekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach, przygotowaną przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Po zakończeniu prelekcji wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali od prowadzących kamizelki odblaskowe a następnie przystąpili do turnieju. Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 5-rundowym, przeprowadzili Damian Kuchna i Robert Bakoś z OSiR „Skałka”.Tego dnia po blisko 2,5 godzinnych bojach na czarno-białych szachownicach zwyciężyli:

W kategorii młodszej do lat 10 (rocznik 2008 i młodsi )

I miejsce Grzegorz Wites – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4 pkt.

II miejsce Tomasz Marek - Szkoła Podstawowa Nr 1 – 3 pkt.

III miejsce Filip Nowak - Szkoła Podstawowa Nr 1 – 2,5 pkt.

W kategorii starszej:

I miejsce Jakub Tokarz – Szkoła Podstawowa Nr 8 – 5 pkt.

II miejsce Krzysztof Szędzielorz – Straż Pożarna Świętochłowice – 4 pkt.

III miejsce Szymon Sawicki - Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4 pkt.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali z rąk  mł.asp. Tomasza Kaczmarczyka z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Jerzego Plichty – Kierownika Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wspaniałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.Wyróżniono również najmłodszego zawodnika - przedszkolaka Piotra Blaskę. Wszyscy pozostali uczestnicy zawodów otrzymali medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Turniej, profesjonalnie przeprowadzony przez organizatorów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Świętochłowic. Do rywalizacji przyłączyli się w tym roku również reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali zaproszenie do udziału w zawodach w przyszłym roku.

  • Turniej szachowy