Akcja „BEZPIECZNY WEEKEND” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Akcja „BEZPIECZNY WEEKEND”

Data publikacji 27.04.2018

Świętochłowiccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „BEZPIECZNY WEEKEND”. Działania potrwają od 27 kwietnia od godziny 6.00 do 6 maja do godziny 22.00. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Okres długiego weekendu, to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.


Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

 

Pamiętajmy, że wzajemna życzliwość i kultura na drodze pomagają szybciej i bezpieczniej dotrzeć do celu.