Aktualności

Drugi finał Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa

Data publikacji 01.06.2018

Zakończyła się druga edycja Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Celem działań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo nie tylko w ruchu drogowym, ale także jako uczestnik pieszy. Zwieńczeniem akcji był festyn zorganizowany w ramach Miejskiego Dnia Dziecka na terenie OSIR "Skałka"

W ubiegłym tygodniu zakończyła się druga edycja Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Od 21-25 maja na wszystkich uczestników czekała masa atrakcji zorganizowanych między innymi przez Świętochłowickich Policjantów. Uroczysta inauguracja na której pojawił się zastępca komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach kom. Michał Sokołowoski oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - podinsp. Grzegorz Olejniczak i podkom. Marzena Szwed odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Obecni byli także zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice Stanisław Korman, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Wydziału Oświaty. Tego dnia dla uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 17 przygotowana została projekcja filmu oraz krótka prelekcja na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także pierwszej pomocy. Nie zabrakło również warsztatów dla trochę starszych słuchaczy. Uczniowie trzecich klas liceum mogli usłyszeć o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych, a także czym może skończyć się brawura za kierownicą.

 

Drugiego dnia w Szkole Podstawowej nr 1 dzięki współpracy z WOPR-em każdy uczeń mógł przystąpić do Miejskiego Egzaminu na kartę pływacką. Uczestnicy mieli do pokonania 200 metrów basenu w tym 5 metrów pod powierzchnią wody. Aby zaliczyć egzamin trzeba było także wykonać skok do wody z wysokości 0,7m.

Trzeciego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury uczniowie wszystkich klas podstawowych mogli dowiedzieć się między innymi jak obronić się przez atakiem psa oraz poznać Rexa – policyjnego psa. Nie zabrakło największej atrakcji takich spotkań czyli koni, które dzięki obecności policjantów z sekcji konnej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie mogły pojawić się w Świętochłowicach.

 

Już następnego dnia odbył się Turniej Pierwszej Pomocy zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Wzorem roku ubiegłego brali w nim udział uczniowie wszystkich typów szkół. Tego samego dnia uczniowie szkół podstawowcych mogli przedstawić w formie plastycznej co znaczy dla nich hasło – "Czuję się bezpieczny w swoim mieście". Pomocni w tym mogli być funkjonariusze Świętochłowickiej policji, którzy wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzali prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Największym jednak zainteresowaniem cieszył się turniej rowerowy pt. "Bądź ekspertem jazdy na rowerze", który odbył się 25 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Pod czujnym okiem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Świętochłowicach mogli popisać się techniką jazdy oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Każdą szkołę reprezentowała ośmioosobowa drużyna, która musiała zmierzyć się między innymi z rowerowym torem przeszkód czy obsługą techniczną roweru. Na zwycięską drużynę czekał puchar Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, zaś dla najlepszego zawodnika turnieju przygotowano specjalną nagrodę – puchar Komendanta Straży Miejskiej.

Uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród uczestnikom drugiej edycji Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa odbyło się 30 maja w ramach Miejskiego Dnia Dziecka na terenie OSiR "Skałka". Puchary dla zwycięzców turnieju rowerowego wręczyli osobiście Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski oraz Komendant Straży Miejskiej w Świętochłowicach Bogdan Bednarek. Swoją obecnością zaszczycił nas także prezydent miasta Dawid Kostempski, zaś za oprawę muzyczną odpowiedzialna była orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Ładowanie odtwarzacza...