NASZE WSPÓLNE DOBRO - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

NASZE WSPÓLNE DOBRO

Data publikacji 06.06.2018

Sprawca uszkodzenia wiaty przystankowej ujawniony i zatrzymany. To kolejny przykład ścisłej współpracy mieszkańców z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu.

W poniedziałek około godziny 1:00 Świętochłowiccy mundurowi w trakcie patrolowania ulicy Katowickiej zauważyli rozbitą szybę wiaty przystankowej. Na miejscu nie znaleziono żadnego tropu, który mógłby prowadzić do sprawcy.

W pewnym momencie do mundurowych podszedł mieszkaniec Świętochłowic, który oświadczył iż był świadkiem całego zdarzenia. Opisał policjantom szczegółowo wizerunek sprawcy, który następnie wykorzystano podczas analizy miejskiego monitoringu. Ten na pobliskiej kamerze zarejestrował ubranego na sportowo młodego mężczyznę.

Policjant pełniący służbę dyżurną w krótkim czasie rozpoznał sprawcę. Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec Świętochłowic, który będąc pod wpływem alkoholu rzucił w kierunku wiaty szklaną butelką. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Apelujemy o to aby nie być obojętnym wobec zachowań, które szkodzą naszemu miastu. To właśnie dzięki współpracy mieszkańców ze Świętochłowickimi policjantami wiele spraw zostaje zakończonych. Jeżeli widzimy, że w naszej okolicy mają miejsce zdarzenia przestępcze, nie wahajmy się poinformować o tym najbliższą jednostkę Policji. Brak akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze oraz uciążliwe to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz". Świętochłowiccy policjanci czekają na wszelkie sygnały dotyczące przejawów popełniania przestępstw i wykroczeń. Będziemy reagować natychmiast.