Aktualności

O mały włos, a wydarzyłaby się tragedia

Data publikacji 12.06.2018

W ubiegłym tygodniu w Świętochłowicach na ulicy Katowickiej mężczyzna kierujący samochodem nie dostosował prędkości do panujących warunków wskutek czego doszło do potrącenia pieszej wchodzącej na pasy. Na miejsce przybył patrol Wydziału Ruchu Drogowego, zespół Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownictwo medyczne.

Wielokrotnie informujemy mieszkańców o tragicznych zdarzeniach. Tu na szczęście wszystko skończyło się zaledwie kilkoma otarciami. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i rozsądek. Dotyczy to zarówno kierowców jak i pieszych. Brawura za kierownicą może zakończyć się nawet śmiercią: naszą, pasażera lub innego uczestnika ruchu. "Zebra" nie ochroni nas przed ponad tonową maszyną. Bądźmy uważni, gdyż to przede wszystkim od nas zależy bezpieczeństwo na drogach. Czasem warto się zatrzymać. Przepuścić pieszego, albo poczekać na chodniku nim rozpędzony kierowca wielokrotnie zmęczony, wracający np. z pracy nas minie. To tylko kilka sekund, ale może zmienić naprawdę wiele.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo. Zachowując rozwagę możemy im w tym naprawdę bardzo pomóc.