BYĆ JAK POLICJANT - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

BYĆ JAK POLICJANT

Data publikacji 13.06.2018

Promowanie prawidłowych postaw i wartości u dzieci oraz młodzieży jest bardzo ważnym zadaniem rodziców, wychowawców, ale i policjantów, którzy jak nikt inny każdego dnia stają na wysokości zadania by być wzorem dla młodego pokolenia.

W dniu wczorajszym dzielnicowi wraz z zespołem profilaktyków z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 19. Opowiadali o pracy policjanta oraz powodach dla których służą w tej formacji.

Specjalnie na tę okazję przygotowano formę aktywną spotkania, podczas którego młodzież mogła nie tylko zobaczyć wyposażenie policjanów, ale także go dotknąć. Uczestnicy chętnie ubierali tzw. "żółwia" czy pozowali z policyjną tarczą.

Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Uczniów zapoznano z pojęciami dotyczącymi m.in. odpowiedzialności karnej nieletnich. Nie zapomniano też o prelekcji dotyczącej prawidłowego zachowania w przypadku zagrożenia czy byciu świadkiem zdarzenia przestępczego. Uczniom zaprezentowano działanie aplikacji "Moja komenda", dzięki której można w łatwy sposób znaleźć najbliższą jednostkę policji.

Wierzymy, że wielu z tych młodych jeszcze ludzi już promować będzie prawidłowe postawy obywatelskie, a być może część z nich w przyszłości z dumą zasili szeregi naszej formacji.

 

  • Policjanci opowiadali o pracy w Policji
  • Policjanci pokazywali także wyposażenie
  • Policjanci pokazywali jak zakładać tzw. "żółwia"
  • Uczniowie ubierali tzw. "żółwie"
  • Wielu uczniów oczekiwało na to spotkanie
  • Było też spotkanie na auli