KOLEJNY UCZCIWY ZNALAZCA - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

KOLEJNY UCZCIWY ZNALAZCA

Data publikacji 13.06.2018

W dzisiejszym świecie często mamy na głowie bardzo dużo. Może się zdarzyć, że gdzieś w tym natłoku zdarzeń po prostu ją zgubimy. Wtedy nierzadko gubimy też przedmioty, których powinniśmy pilnować w szczególności. Mowa przede wszystkim o dokumentach i kartach płatniczych.

Co powinniśmy zrobić jeżeli jednak dojdzie do takiej sytuacji? Przede wszystkim niezwłocznie zastrzec karty płatnicze oraz zgłosić zagubienie dokumentów, aby nikt nie wykorzystał naszych danych np. w celu wzięcia na nas kredytu. Nie zapominajmy też o smartfonach, w których większość z nas także trzyma wrażliwe informacje.

Świętochłowiccy policjanci pełniąc służbę wielokrotnie odnajdują zagubione portfele czy dokumenty. Jednak nie trzeba być policjantem aby reagować. Znajdując na ulicy czy w sklepie pozostawione przedmioty zróbmy dobry uczynek i udajmy się z nimi do najbliższej jednostki Policji. Przykładem takiej postawy są nasi mieszkańcy, którzy w ubiegłym miesiącu odnaleźli i przekazali policjantom, aż trzy utracone portfele z zawartością dokumentów oraz pieniędzy.

Jeden z mieszkańców Świętochłowic zauważył leżący na trawniku portfel, w którym znajdowały się dokumenty. Miało to miejsce w Chorzowie na ulicy Gwareckiej. Innym razem telefon oraz portfel z zawartością dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz kart płatniczych znaleziono w Świętochłowicach na ulicy Chorzowskiej.

Naszym mieszkańcom gratulujemy prawidłowej postawy. Jesteśmy wdzięczni, że pomagają nam w utrwalaniu wartości oraz za to służą innym przykładem.