Aktualności

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA JAZDĘ NA PODWÓJNYM GAZIE

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Świętochłowicach zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Ponadto nie posiadał wymaganych uprawnień do ich kierowania.

W niedzielę na ulicy Bytomskiej Świętochłowicka drogówka zatrzymała mężczyznę, który kierując samochodem marki Renault wykonywał niebezpieczne manewry stwarzając realne zagrożenie dla innych kierowców. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Ustalili, że jest to to 27-letni obywatel Ukrainy, który tymaczasowo przebywa na terenie Polski w celach zarobkowych. Mężczyznę niezwłocznie przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 3 promili. Ponadto mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymany w trybie przyspieszonym otrzymał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 178a§1 Kodeksu Karnego tj. kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Decyzją Sądu Rejonowego w Chorzowie został ukarany karą grzywny w kwocie 5 tyś złotych przeznaczoną na Fundusz Ofiar Wypadków Drogowych oraz 5-letnim zakazem prowadzenia pojazdów.