Bezpieczeństwo to podstawa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Bezpieczeństwo to podstawa

Data publikacji 28.06.2018

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, w którym udział wzięły dzieci uczestniczące w półkoloniach. Przeprowadzili je dzielnicowi wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło pokazów sprzętu i wyposażenia.

W myśl akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Bezpieczne Wakacje 2018" w szkole podstawowej nr 1 zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Dzielnicowi, funkcjonariusze Ruchu Drogowego oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przygotowali dla najmłodszych uczestników półkolonii kilka atrakcji. Podczas prelekcji poruszano tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą, unikaniem kontaktu z obcymi osobami czy cyber przemocą. Przypomniane zostały także zasady udzielania pierwszej pomocy oraz najważniejsze numery ratunkowe. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz zaznajomienia się z charakterystyką pracy policjanta.

Największą atrakcją był pokaz wyposażenia poszczególnych służb. Dzieci mogły założyć tzw. policyjnego żółwia czy zrobić sobie zdjęcie w policyjnym hełmie wraz z tarczą. Była to nie lada gratka dla każdego malucha. Ponadto w zlokalizowanym na terenie szkoły miasteczku ruchu drogowego policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili specjalne zajęcia związane z bezpieczeństwem podczas drogi do i ze szkoły. Po prelekcjach dzieci miały możliwość wejścia do radiowozu czy wozu strażackiego i zaznajomić się z działaniem ich wyposażenia.

  • Dzieci z chęcią oglądały wyposażenie służb
  • Nie zabrakło obowiązkowego zdjęcia grupowego
  • Odbyły się także zajęcia na miasteczku ruchu drogowego
  • Kolejka dzieci pod radiowozem - każdy chciał wejść do środka
  • Odbyła się prelekcja dotycząca bezpieczeństwa
  • Policyjny kask oraz policyjna tarcza były nie lada gratką dla maluchów