Aktualności

Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta pod “Dwiema Wieżami”

Data publikacji 26.07.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta Panem Rafałem Makoszem zorganizowali dla seniorów spotkanie profilaktyczne. Na terenie sąsiadujących z Komendą Policji “Dwóch wież” należących niegdyś do KWK Polska mundurowi mówili o tym jak nie dać się oszukać oraz czym są sposoby na wnuczka czy policjanta.

Zespół profilaktyków Komendy Policji w Świętochłowicach wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta rozmawiali z seniorami o zagrożeniach związanych z oszustami oraz konsekwencjami podpisywania umów bez wcześniejszego zapoznania się z nimi. Pan Rafał Makosz, który pracuje jako Rzecznik Praw Konsumenta informował o naszych prawach, ale i obowiązkach. Pamiętajmy, że jako konsumenci mamy ustawowo zagwarantowane 14 dni na odstąpienie od umowy. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość warto porozmawiać o tym z bliskimi, znajomymi lub udać się właśnie do rzecznika, którego można znaleźć w Urzędzie Miasta. Przypomniano też o zagrożeniach związanych z wszelkiej maści oszustami, którzy wykorzystując naszą ufność, potrafią okraść nas z oszczędności całego życia.

Policjanci promowali także bardzo pomocne narzędzia jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki takim spotkaniom seniorzy mają szansę dowiedzieć się o nowoczesnych możliwościach kontaktu, chociażby ze swoim dzielnicowym. Uczestnicy bardzo pozytywnie reagowali na prezentowane rozwiązania co widać było chociażby w tym, że sami prosili policjantów o pomoc w instalacji aplikacji. Seniorom bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz zapewniamy, że już planowane są kolejne spotkania.

  • Seniorzy w oczekiwaniu na prelekcję.
  • Ważnym punktem spotkania była promocja aplikacji Moja Komenda.
  • Spotkanie prowadził zespół profilaktyków.
  • Obecnością zaszczycił nas Miejski Rzecznik Praw Konsumenta.
  • Dla każdego seniora przygotowano ulotki promocyjne.
  • Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
Ładowanie odtwarzacza...