Aktualności

Bezpiecznie w mojej okolicy, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 30.07.2018

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń oraz czym jest aplikacja Moja Komenda? Na te i inne pytania odpowiadali świętochłowiccy policjanci przy specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym. Na terenie jednego z centrów handlowych mieszkańcy Świętochłowic mieli możliwość poznać nowoczesne sposoby powiadamiania służb o naruszeniach porządku. Dla wszystkich dzieci przygotowano balony oraz odblaski.

W piątek na terenie jednego z centrów handlowych w Świętochłowicach policjanci z miejscowej komendy miejskiej przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne, gdzie promowano nowoczesne narzędzia i aplikacje takie, jak Krajowa Mapa Zagrożeń czy Moja Komenda. Mieszkańcy z zaciekawieniem dowiadywali się, jak mogą, oprócz powiadomienia telefonicznego, skontaktować się z policjantami, gdy w ich okolicy dochodzi do uporczywego naruszania porządku. Policyjne stoisko odwiedziły także dzieci, dla których przygotowano balony i odblaski. Najmłodsi z chęcią robili sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantami. Nie zabrakło również osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w policji, którym mundurowi odpowiadali na liczne pytania.

Kolejne spotkanie i kolejny przykład na to, jak ważne są takie inicjatywy. Wciąż wielu mieszkańców nie zna takich narzędzi jak np. Krajowa Mapa Zagrożeń. Widząc spore zainteresowanie i pozytywny odbiór tych rozwiązań, już planowane są następne spotkania w innych częściach miasta.

Wszelkie informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń można uzyskać klikając w link.

  • Na stoisku znajdowało się pełne zaplecze materiałów promujących służbę.
  • Prezentowano możliwości KMZB
  • Policjanci wręczali dzieciom balony.
  • Dzieci cieszyły się na widok policjantów.
  • Policjanci odpowiadali na wszystkie pytania.
  • Stoisko prezentowało się bardzo dobrze.