Poważny wypadek na DTŚ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Poważny wypadek na DTŚ

Data publikacji 27.08.2018

Poważny wypadek miał miejsce w Świętochłowicach w piątek popołudniu. Na Drogowej Trasie Średnicowej kobieta kierująca samochodem marki Audi straciła panowanie nad autem i uderzyła w inny samochód. Wszystkie osoby, które były w pojazdach zostały przewiezione do szpitala.

W Świętochłowicach na Drogowej Trasie Średnicowej kobieta kierująca samochodem marki Audi straciła panowanie nad pojazdem. Uderzyła tyłem auta w barierkę po czym pojazd obróciło o 180 stopni. Niestety kierujący samochodem marki Skoda nie był w stanie uniknąć czołowego uderzenia w obrócone Audi. Kobieta poruszała się wraz z trójką dzieci. W drugim pojeździe znajdowało się małżeństwo wraz z dzieckiem. Wszystkich poszkodowanych przewieziono do szpitala. Jedna z kobiet doznała wstrząśnienia mózgu.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i zachowanie należytej ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że ograniczenie prędkości na danej trasie określa maksymalną dopuszczalną prędkość. Zawsze powinniśmy dostosować ją do aktualnie panujących warunków. Pamiętajmy także, by nie poruszać się autem w stanie wysokiego zmęczenia. Nie zapominajmy także o bezwzględnym zapinaniu pasów po wejściu do samochodu.