Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Świętochłowicach

Data publikacji 04.09.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wzięli wczoraj udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przez „pierwszaków” w Szkole Podstawowej nr 1. Mundurowi poza życzeniami owocnej nauki przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Zaapelowano także do rodziców i nauczycieli.

Za nami bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów. Wczoraj w całym kraju trwały uroczystości z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach obecni byli w Szkole Podstawowej nr 1. Pierwszoklasistom obecnym na auli przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poruszono między innymi kwestię odblasków, dzięki którym dzieci są dużo lepiej widoczne dla kierowców. Zaapelowano także do rodziców i nauczycieli, by Ci bacznie zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa ich dzieci. Po zakończeniu uroczystości policjanci Wydziału Ruchu Drogowego odpowiadali na liczne pytania rodziców i nauczycieli. Cieszy duża aktywność i świadomość mieszkańców w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W tym samym czasie w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2018/2019, w której uczestniczył między innymi Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski oraz prezydent miasta Dawid Kostempski. Komendant oraz wszyscy policjanci z naszego miasta życzą uczniom samych sukcesów, a rodzicom poczucia dumy z ich pociech.