Aktualności

Bezpiecznie do i ze szkoły w Świętochłowicach

Data publikacji 05.09.2018

Dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Świętochłowicach odwiedzili trzy szkoły znajdujące się w naszym mieście. W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych p/k. „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi opowiadali pierwszoklasistom jak bezpiecznie poruszać się w okolicach przejść dla pieszych. Uczniowie otrzymali także opaski odblaskowe oraz „Sznupkowe” plany lekcji.

Świętochłowiccy policjanci odwiedzili dziś pierwszoklasistów w trzech świętochłowickich szkołach: Szkole Podstawowej nr 8, 3 i 4. W myśl działań edukacyjno-profilaktycznych p/k. „Bezpieczna droga do szkoły” opowiadali o bezpieczeństwie w pobliżu przejść dla pieszych. Poruszono także temat odblasków, sygnalizacji świetlnej oraz bezpiecznej zabawy na boiskach i placach zabaw. Wszystkim uczniom wręczono opaski odblaskowe oraz plany lekcji z wizerunkiem „Sznupka” - policyjnej maskotki.

Działania prowadzone są wraz ze Strażą Miejską w Świętochłowicach i mają na celu zwrócenie uwagi najmłodszym oraz ich nauczycielom, rodzicom i opiekunom na sprawy bezpieczeństwa w czasie codziennej drogi do szkoły i powrotu do domu po zajęciach. W dzisiejszych prelekcjach wzięło udział ponad 100 dzieci, głównie klas pierwszych.

  • Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie
  • Policjanci wręczali dzieciom "Sznupkowe" plany zajęć
  • Uczniowie otrzymali także opaski odblaskowe
  • Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć
  • Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcji
  • "Pierwszaki" mogły popisać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa
Ładowanie odtwarzacza...