Aktualności

Odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków

Data publikacji 05.09.2018

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki oraz dopalacze. Zmiany w przepisach pozwolą na surowszy wymiar kary, z racji na pojawienie się nowego pojęcia, jakim są nowe substancje psychoaktywne. Chodzi przede wszystkim o bardzo groźne, a w wielu przypadkach śmiertelne środki, czyli dopalacze.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki oraz dopalacze. Grozi mu do 3 lat więzienia, jednak odpowiadać będzie przed sądem nie tylko za posiadanie marihuany, ale też, dzięki zmianom w przepisach, za posiadanie tzw. nowych substancji psychoaktywnych.

Przypominamy, że 20 lipca 2018 roku zmieniły się przepisy dotyczące dopalaczy, określanych jako nowe substancje psychoaktywne. Art. 62b Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że samo posiadanie nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Zmiany w przepisach mają na celu uderzenie przede wszystkim w handlarzy tymi śmiertelnymi środkami, którzy do tej pory czuli bezkarni.