Aktualności

„Najważniejsze, że trafił za kratki”

Data publikacji 12.10.2018

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski wręczył osobiście list gratulacyjny mieszkańcowi Świętochłowic, Panu Arturowi Białeckiemu, który swoją bohaterską postawą, znacząco przyczynił się do zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Słowa uznania za wzorową i godną naśladowania postawę obywatelską na rzecz ochrony życia i zdrowia usłyszał także od prezydenta miasta – Dawida Kostempskiego.

Zareagował, więc nie zaakceptował. Mieszkaniec Świętochłowic, Pan Artur Białecki, usłyszał wczoraj z ust Komendanta Miejskiego Policji insp. Andrzeja Brzozowskiego oraz prezydenta miasta Dawida Kostempskiego, słowa uznania za godną naśladowania, bohaterską postawę obywatelską na rzecz ochrony życia i zdrowia. To dzięki niemu nie doszło do ogromnej tragedii, a do tego udało się zatrzymać niebezpiecznego przestępcę. Jak sam skromnie mówi: „Najważniejsze, że ten bandyta trafił za kratki. Mam nadzieję, że szybko nie wyjdzie na wolność”.

Ta godna naśladowania postawa jest wzorcowym przykładem efektów jakie przynosi ogólnopolska akcja „Nie reagujesz – akceptujesz”. Specjalnie dla świętochłowickiego bohatera przygotowano unikatową koszulkę z logiem akcji. Nie zabrakło także innych pamiątkowych upominków w tym listu gratulacyjnego.

„Jestem dumny z tego, że mogę dziś pogratulować osobie, która swoją odwagą bezpośrednio przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa w Świętochłowicach. Chciałbym podkreślić, że skuteczność Policji w znacznej mierze zależy od postaw obywateli, a w tym przypadku możemy mówić o postawie wzorowej i zasługującej na szczególne wyróżnienie.” - takimi słowami komendant insp. Andrzej Brzozowski podsumował to uroczyste spotkanie.

 

Z uwagi na powagę i wrażliwość sprawy oraz dobro osób, której dotyczy, nie ujawniamy jej szczegółów.

  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.
  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.
  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.
  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.
  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.
  • Spotkanie ze świętochłowickim bohaterem.