Zatrzymany z dopalaczami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Zatrzymany z dopalaczami

Data publikacji 02.01.2019

Świętochłowiccy funkcjonariusze zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie oraz w mieszkaniu środki psychoaktywne tzw. dopalacze. Dzięki nowym przepisom nie uniknie kary. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali mieszkańca Świętochłowic, który posiadał przy sobie dopalacze. Jeszcze tego samego dnia kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego, ujawniając kolejne porcje środków psychoaktywnych. Dzięki zmianom w ustawie, które nastąpiły 20 lipca 2018 roku, sprawcy grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dopalacze, które zostały w ustawie określone nową substancją psychoaktywną, to śmiertelna trucizna, a każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. 

Przypominamy, że 20 lipca 2018 roku zmieniły się przepisy dotyczące dopalaczy. Art. 62b Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że samo posiadanie nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Zmiany w przepisach mają na celu uderzenie przede wszystkim w handlarzy tymi śmiertelnymi środkami, którzy do tej pory czuli bezkarni.