Aktualności

„Bezpieczne ferie 2019” w Szkole Podstawowej nr 4

Data publikacji 01.02.2019

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy, dlatego świętochłowiccy dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” chcieli porozmawiać m.in. o odpowiedzialności oraz przedstawić kilka kluczowych informacji m.in. z zakresu pierwszej pomocy. Przerwa zimowa rozpoczyna się już 11 lutego.

Dzielnicowi ze świętochłowickiej komendy przeprowadzili kolejne spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”. Odwiedzili pierwsze trzy klasy szkoły podstawowej by opowiedzieć jak bezpiecznie zachować się podczas zbliżającej się zimowej przerwy. Zwrócono uwagę na problematykę rozmawiania z obcymi oraz by kategorycznie nie otwierać drzwi do mieszkania, gdy jesteśmy w nim sami. Dużą część spotkania poświęcono także pierwszej pomocy, a skupiono się przede wszystkim na tym jak ją wezwać. Każdy uczestnik spotkania otrzymał także "Elementarz Bezpieczeństwa", który jest swoistym kompendium wiedzy dla najmłodszych.

Przypominamy, że ferie zimowe na śląsku rozpoczynają się 11 lutego. Przypominamy także o trwającym konkursie "Stok nie dla bałwanów!", w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.", organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.