Trwają działania „BEZPIECZNY PIESZY” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Trwają działania „BEZPIECZNY PIESZY”

Data publikacji 22.08.2019

Punktualnie o godzinie 5.00 policjanci świętochłowickiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 21.00.

Dzisiaj od piątej rano świętochłowicka drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i przechodniów w obszarze występujących zagrożeń. Mundurowi prowadzą wzmożone kontrole, w kilku miejscach na terenie Świętochłowic. Zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez pieszych z przejść oraz sposób ich poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników

Pamiętajmy!

Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi, dlatego po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych!

  • Policjanci drogówki podczas rozmowy z pieszymi w trakcie działań bezpieczny pieszy
  • policyjny radiowóz na tle ronda
  • Policjant drogówki podczas pomiaru prędkości  trakcie działań bezpieczny pieszy
  • Policjant drogówki podczas pomiaru prędkości  trakcie działań bezpieczny pieszy
  • Policjanci drogówki podczas kontroli drogowej trakcie działań bezpieczny pieszy
  • Policjant drogówki podczas pomiaru prędkości  trakcie działań bezpieczny pieszy