Bezpieczna woda w Świętochłowicach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Bezpieczna woda w Świętochłowicach

Data publikacji 30.08.2019

Wakacje powoli się kończą. Lato jednak nie przemija...piękna i słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Świętochłowiccy policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa w myśl ogólnokrajowej akcji „Bezpieczne wakacje 2019” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Nie tracą też czujności. Mundurowi zapowiadając w ostatni weekend wakacji systematyczne kontrole zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Wszystko po to, by zapobiec utonięciom i bezpiecznie zakończyć wakacyjną przerwę w nauce.

Do końca wakacji pozostały jeszcze 3 dni. Piękna pogoda zachęcająca do wypoczynku nad wodą i każdy chce się schłodzić. Świętochłowiccy mundurowi nie tracą jednak czujności i patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta, zapowiadając systematyczne ich kontrole w ostatni wakacyjny weekend. Mundurowi sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów wodnych i przypominają o zasadach bezpieczeństwa w myśl ogólnokrajowej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

W okresie wakacyjnym świętochłowiccy policjanci przeprowadzili szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym na terenie miasta, informując ich jednocześnie o zagrożeniach wynikających z nielegalnych kąpieli, gównie dla życia i zdrowia. Kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, za które grozi grzywna, ale coraz częstszą przyczyną tragedii. Dlatego mundurowi pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik. Wszystko po to, by bezpiecznie zakończyć wakacyjną przerwę w nauce oraz zapobiec kolejnym utonięciom.
Pamiętajmy!
Wszystkie stawy na terenie Świętochłowic nie są przeznaczone do kąpieli.
Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.