Aktualności

Dozór dla 48-latka za znieważenie stróżów prawa

Data publikacji 03.10.2019

Mundurowi świętochłowickiej Policji zatrzymali 48-latka. W miniony piątek mężczyzna znieważył policjantów. Rudzianin trafili do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór, teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek późnym wieczorem. Dyżurny świętochłowickiej policji przyjął zgłoszenie dotyczące zakłócania porządku publicznego przed jednym z budynków w dzielnicy Zgoda. Na miejsce pojechali policjanci z patrolówki. Przed klatką schodową zastali kobietę i dwóch mężczyzn. W trakcie legitymowania jedna z osób była agresywna, krzyczała i używała wulgaryzmów wobec policjantów, znieważając ich. Wezwania mundurowych do zachowania zgodnego z prawem nie odnosiły skutku. Stróże prawa zatrzymali 48-letniego rudzianina z uwagi na jego zachowanie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór, teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Należy pamiętać! Alkohol nie usprawiedliwia zachowania niezgodnego z prawem.
Policjant jest funkcjonariuszem publicznym, co wiąże się ze szczególną ochroną prawną. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego, którym jest m.in. prokurator, policjant czy ratownik medyczny zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie jego nietykalności cielesnej można trafić do więzienia na 3 lata.