Aktualności

Bilans wczorajszych „kaskadowych pomiarów prędkości”

Data publikacji 08.01.2020

Świętochłowicka drogówka wczoraj przyłączyła się do ogólnopolskich działań o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością, pomimo apeli mundurowych o zmiennych warunkach na drogach. Policjanci z miejscowej komendy ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów drogowych.

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji przyłączyli się do prowadzonych w całym kraju działań o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, ponieważ to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Kaskadowe pomiary prędkości polegają na tym, że prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Mundurowi miejscowej komendy skontrolowali ponad 40 pojazdów, w tym ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów drogowych.

Apelujemy do kierowców! Przypominamy o rozwadze podczas wsiadania za kierownicę oraz o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach przed zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym województwie.