Aktualności

Mundurowi przypominali o zimowych zasadach bezpieczeństwa podczas eventu „Bezpieczne Ferie 2020”

Data publikacji 27.01.2020

W sobotę w Świętochłowicach na terenie lodowiska odbył się event w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Świętochłowiccy mundurowi przy współpracy z miejscowymi strażakami i strażnikami miejskimi oraz Urzędem Miasta Świętochłowice i OSIR „Skałka” podsumowali przerwę zimową. Głównym celem wydarzenia pn. „Bezpieczne Ferie 2020” była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie bezpieczeństwa i właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów na stokach narciarskich. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników przedsięwzięcia wiele atrakcji.

W minioną sobotę na lodowisku Ośrodka Sportu i Rejestracji „Skałka” w Świętochłowicach odbył się event pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Współorganizatorami przedsięwzięcia zainicjowanego przez miejscową Komendę Miejską Policji była świętochłowicka Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna oraz Urząd Miasta Świętochłowice i OSiR „Skałka”.Wydarzenie zorganizowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” miało na celu podsumowanie czasu zimowych ferii w województwie śląskim. Jednak głównym celem wydarzenia była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie i propagowanie bezpieczeństwa oraz właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów na stokach narciarskich. Mimo że w naszym województwie przerwa zimowa od zajęć szkolnych dobiegła końca, sezon na sporty zimowe wciąż trwa. Dlatego mundurowi nie zapominają o tym i promują bezpieczeństwo wśród młodzieży. Celem sobotniej akcji było również poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Program imprezy na terenie lodowiska obejmował szereg atrakcji. Mundurowi edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia.Ze starszymi miłośnikami zimowego szaleństwa rozmawiali o konsekwencjach uprawiania sportów pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Chętni mogli spróbować wykonać najprostsze czynności przy użyciu narko i alkogogli, które stymulują stan po użyciu środków psychoaktywnych. W trakcie wydarzenia strażnicy miejscy przygotowali dla dzieci i młodzieży m.in.: mini konkursy z nagrodami. Świętochłowiccy strażacy z kolei przy użyciu fantomów omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie przypominając o zasadach prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prezentowali również wóz strażacki i jego wyposażenie. W ten mroźny dzień nie mogło zabraknąć na miejscu również maskotki śląskiej policji – Sznupka, a także jego przyjaciół, tj.: Świonka, maskotki Straży Miejskiej i Wiewiórki, maskotki OSiR „Skałka”, które w dźwiękach muzyki zagrzewały wszystkich uczestników do zabawy. Podczas imprezy odbyły się „pingwinkowe zawody”. Za najszybszą jazdę slalomem do wygrania były m.in. kaski narciarskie i inne gadżety. Wydarzenie zakończyło się wręczeniem nagród zwycięzcą sportowej rywalizacji. Dodatkowo wszystkim chętnym bez względu na wiek, w dniu wydarzenia, OSiR Skałka nieodpłatnie udostępnił lodowisko.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom oraz amatorom białego szaleństwa za wspólną zabawę.

 • zdjęcie uczestników eventu z maskotką policyjną
 • mundurowa podczas otwarcia eventu. Poniżej banery organizatorów i podium
 • uczestnicy wydarzenia podczas wspólnego zdjęcia z mundurową oraz maskotkami służb mundurowych
 • świętochłowicka policjantka podczas omawiania zasad konkursu sportowego na tafli lodowiska
 • uczestnik wydarzenia podczas przejazdu na lodowisku w ramach konkursu na najszybszy slalom
 • uczestnik wydarzenia podczas przejazdu na lodowisku w ramach konkursu na najszybszy slalom
 • uczestnicy wydarzenia podczas prezentacji na tafli lodowiska
 • zdjęcie uczestników eventu z organizatorami na tafli lodowiska osir skałka
 • policjantka podczas przedstawiania wyników rywalizacji
 • zwycięzcy rywalizacji na podium po wręczeniu nagród
 • zwycięzcy rywalizacji na podium po wręczeniu nagród
 • zwycięzcy rywalizacji na podium po wręczeniu nagród
 • zwycięzcy rywalizacji na podium po wręczeniu nagród
 • młodzież podczas oglądania gadgetów zimowych związanych z bezpieczeństwem
 • strażacy podczas prezentowania zasad udzielania pierwszej pomocy