Aktualności

„Bezpieczny jednoślad” ze świętochłowicką drogówką

Data publikacji 24.07.2020

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny jednoślad”. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze i zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu.

W dniu wczorajszym świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania o nazwie „Bezpieczny jednoślad”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na rowerach. Stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami oraz innych uczestników ruchu drogowego powodujących zagrożenia i utrudnienia w ruchu. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny rowerów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze. 

Stróże prawa przypominali również o zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu, bowiem nietrzeźwy rowerzysta stanowi szczególne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy ma szanse na wyjście z tego bez szwanku.

Wczorajsza akcja przyniosła efekty, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy ujawnili łącznie 41 naruszeń przepisów oraz wyeliminowali z ruchu pięciu rowerzystów na tzw. „podwójnym gazie” oraz jedną osobę podejrzaną o prowadzenie pojazdu pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Apelujemy do kierujących jednośladami i samochodami o zachowanie ostrożności! 

Poruszając się po drogach jednośladem, należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi w skutkach konsekwencjami.

  • Funkcjonariusz Ruchu Drogowego zatrzymuje jednoślad do kontroli drogowej
  • Funkcjonariusz Ruchu Drogowego legitymujący kierowcę jednośladu