Aktualności

Policyjny Dzień Odblasków w Świętochłowicach

Data publikacji 02.10.2018

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zwracali szczególną uwagę na widoczność pieszych oraz osób poruszających się jednośladami. W myśl Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków mundurowi wręczali uczestnikom ruchu odblaskowe kamizelki oraz opaski. Akcja miała na celu uzmysłowienie mieszkańcom jak ważne jest ich używanie i przed jakimi niebezpieczeństwami mogą nas uchronić.

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków za nami. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, kolejny raz zrealizowano działania profilaktyczne skierowane głównie do pieszych.

Ich celem było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zaangażowani w akcję, od rana wręczali mieszkańcom odblaskowe kamizelki oraz opaski. Szczególną uwagę zwracali na najmłodszych, którzy najbardziej narażeni są na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nawet mały odblask może uratować nam życie.